KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052125
*
nr 1405 2125
Francisca Lindberg
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, Häst. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 27x24 cm
Francisca Lindberg, svensk bildkonstnär född 1944.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 juni 2021
kl 20:49:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/6 15:29:38
1
Vinnande bud
- Tema
21 jun
Kvinnliga konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med över 160 kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften ...
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
- Konstnär/Designer
Francisca Lindberg
Francisca Lindberg, svensk bildkonstnär född 1944.
Läs mer om Francisca Lindberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv francisca lindberg häst olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:55
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:50
-
6239 Oljemålning
Arne Olsson (1918-2004), Sverige. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:56
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:40
-
7077 Oljemålning
Georg Suttner (1922-2014), Sverige. Signerad, "Blå..//
Aktuellt bud: 3.200 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:52
-
7422 Oljemålning
Georges Pierre Dieterle (1844-1937), Landskap med ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:57
*
Francisca Lindberg
Francisca Lindberg, svensk bildkonstnär född 1944.
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Francisca Lindberg
nr 1405 2125
Francisca Lindberg
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, Häst. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 27x24 cm
Francisca Lindberg, svensk bildkonstnär född 1944.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 juni 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/6 15:29:38 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
21 jun
Kvinnliga konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med över 160 kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften ...Läs mer om Kvinnliga konstnärer
- Konstnär/Designer
Francisca Lindberg
Francisca Lindberg, svensk bildkonstnär född 1944.Läs mer om Francisca Lindberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv francisca lindberg häst olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:55 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:50 -
6239 Oljemålning
Arne Olsson (1918-2004), Sverige. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:56
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:40 -
7077 Oljemålning
Georg Suttner (1922-2014), Sverige. Signerad, "Blå..//
Aktuellt bud: 3.200 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:52 -
7422 Oljemålning
Georges Pierre Dieterle (1844-1937), Landskap med ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:57